O MNIE

moje profilowe

Fotografia jest dla mnie sztuką obserwacji.

To umiejętność znalezienia czegoś interesującego w zwykłym miejscu.

Odkryłem, że nie jest zbyt istotne co widać – istotne jest to, co potrafisz z tym zrobić. 

                                                                                               Elliott Erwitt

 

Fotografia to moje FotoPatrzenie   –  naturalne  spojrzenie  przez aparat   na świat,  który zmienia się w mgnieniu oka.

FotoPatrzenie na ludzi, którzy zabiegani w codzienności  pędzą i nie mają czasu spojrzeć  spokojniej na otaczający świat, na siebie na swoich bliskich, i dopiero na zdjęciach potrafią w sylwetkach, twarzach i przedmiotach dostrzec  cechy i szczegóły,  które wcześniej im umykały.

FotoPatrzenie także rodzaj terapii (śmiechem najczęściej), oderwania się od rzeczywistości, moment skupienia się na sobie, na bliskich. – Czasami proste  – ”uśmiechnij się”  jest  trudne i słyszę wtedy  :ale ja nie umiem.  

FotoPatrzenie to próba uchwycenia   ulotnych  emocji i obrazów. Emocji w chwilach ważnych, doniosłych  i radosnych,  może to być uśmiech przyczajony w kąciku ust , łza  w oku,  niekontrolowany niczym wybuch radości, zamyślenie, refleksja.   Może to być też  piękny zachód , wschód słońca, kwiat, liść, budynek , sytuacja, wydarzenie – może to być cokolwiek co ma szansę  skupić na dłużej spojrzenie na fotografii.

Maya  Angelou  napisała  „Życia nie mierzy się ilością oddechów… Życie mierzy się ilością chwil, które zapierają dech w piersiach”  te chwile  chciałbym  łapać i zatrzymywać w fotografii.

FotoPatrzenie  to moja wędrówka w poszukiwaniu emocji,  jeśli ktoś chciałby uczestniczyć w niej jako źródło   lub  obserwator  to  zapraszam na sesję fotograficzną lub do oglądania zdjęć w nadzieji,  że warto.

Dodaj komentarz