moje profilowe

 

 

 

Fotografia jest dla mnie sztuką obserwacji.

To umiejętność znalezienia czegoś interesującego w zwykłym miejscu.

Odkryłem, że nie jest zbyt istotne co widać – istotne jest to, co potrafisz z tym zrobić. 

                                                                                               Elliott Erwitt

 

 

 Fotografia to moje FotoPatrzenie   –  naturalne  spojrzenie  przez aparat   na świat,  który zmienia się w mgnieniu oka.

FotoPatrzenie na ludzi, którzy zabiegani w codzienności  pędzą i nie mają czasu spojrzeć  spokojniej na otaczający świat, na siebie na swoich bliskich, i dopiero na zdjęciach potrafią w sylwetkach, twarzach i przedmiotach dostrzec  cechy i szczegóły,  które wcześniej im umykały.

FotoPatrzenie także rodzaj terapii (śmiechem najczęściej), oderwania się od rzeczywistości, moment skupienia się na sobie, na bliskich.

FotoPatrzenie to próba uchwycenia   ulotnych  emocji i obrazów. Emocji w chwilach ważnych, doniosłych  i radosnych,  może to być uśmiech przyczajony w kąciku ust , łza  w oku,  niekontrolowany niczym wybuch radości, zamyślenie, refleksja.   Może to być też  piękny zachód , wschód słońca, kwiat, liść, budynek , sytuacja, wydarzenie – może to być cokolwiek co ma szansę  skupić na dłużej nasze spojrzenie na fotografii.

Maya  Angelou  napisała  „Życia nie mierzy się ilością oddechów… Życie mierzy się ilością chwil, które zapierają dech w piersiach”  te chwile  chciałbym  łapać i zatrzymywać w fotografii.

FotoPatrzenie  to moja wędrówka w poszukiwaniu emocji,  jeśli ktoś chciałby uczestniczyć w niej jako źródło   lub  obserwator  to  zapraszam na sesję fotograficzną lub do oglądania zdjęć w nadzieji,  że warto.

Dodaj komentarz